Kiállítás a Játékszínben

A 6. ZOOM kiállítás november 14-én a Diabéteszesek Világnapján nyílt meg a Játékszínben és egy hónapig volt látogatható. Az egyesület az egészséges, látássérült, siket, mozgásukban korlátozott vagy más testi betegséggel élő gyermekeknek segített alkotni, hogy a művészet eszközeivel tudják kifejezni magukat. A gyerekekben szunnyadó tehetségre figyelmet felhívó tárlatot Bank Tamás a színház igazgatója és Mangó Gabriella a ZOOM Egyesület alapítója és a kiállítás megálmodója nyitott meg. A vendégek nagy tapssal fogadták a gyöngyösi ASK gyermekeinek műsorát, majd megnézték a Virágot Argennonnak című nagysikerű előadást. A darabban közremüködő színészek aláírásukkal támogatták a ZOOM egyesületet célja elérésében! (fotók: Vargosz, Nagy Réka Emese)

Gyerekszáj

A Játékszínben rendezett kiállításra készült gyűjtés gyerekek történeteiből:

Egy 14 éves halálos beteg fiú a fotóit felajánlotta. Halála pillanatában is segítséget kért az élőknek, egy lélegeztetőgépet az egyik gyerekklinikának. Sikerült!

„14 éves lány vagyok, életem a RAJZ! A betegségemről nem akarok beszélni, mert ne ez alapján ítéljek meg a műveimet!”

Egy daganatos kislány( 4,5 éves) a Polgár Judit által aláírt rajzával ment be a műtőbe, mondván: „ ha nekem a világ legokosabb nénije írta alá a rajzomat, meg kell gyógyuljak, mert biztosan értékes vagyok”.

„A hangokat nem hallom, hanem látom, s le is tudom rajzolni őket”- egy 6 éves siket kislány

Látássérült gyerek az általa tapintható anyagokból „rajzol”.

„Adni szeretnék az egészségemből annak akinek nem jutott.” – egy cukorbeteg kisfiú

„Jó lenne, ha szeretnék egymást az emberek, mert akkor tudnának segíteni mindenkin.”

Korzettes vagyok, de táncosnő szeretnék lenni.”

„Azt mondják, autista vagyok. Ezt én nem tudom, csak azt, hogy feketében és fehérben látom a világot.”

„Adni jó! Kérlek fogadd el, amit adni tudok.”

„Daganatos betegségből gyógyultam meg. Ugyan hajam nem nőtt ki azóta sem, de az élethez az úgy is fölösleges” – 16 éves kislány

„Siket vagyok, de a mozdulatokból hallom, hogy melyik ember kedves, melyik ember nem.”

„Szeretem nézni a filmeket a tvben”- egy vak gyerek.

„Olyan jó, hogy meleg van otthon, anya finom vacsorát főz, apával mesét nézünk, s a lábamnál dorombol a cicánk. Ez egy tökéletes este!”

„A cukorbetegségben az a legrosszabb hogy naponta 14szer kell megszúrni az ujjamat, és ha magasak a cukorértékeim sír az anyukám, ha meg alacsonyak, akkor nem tudok mit kezdeni magammal.”

„Kerekes székes vagyok, da nagyon szeretem nézni ahogy mások futnak. Boldog leszek tőle, mintha én is futnék.”

„Érdi Tamás, amikor játszik az angyalokat látja. Azért játszik ilyen szépen.”

Amikor esik a hó, akkor mintha a menyországban laknék”- egy gyógypedagógiai iskolás

„Ölelj meg! Nekem nem mozog az egyik karom, de a másikkal visszaölelhetlek.”

„Korzettem van, s nagyon hosszú időbe telt, amíg nem szégyenkezve hordtam”- 10 éves kislány

„ Csökkentlátó vagyok, de a számítógéppel visszakapom a látásomat”

„Egészséges vagyok, ez a legnagyobb karácsonyi ajándék.”

Dr. Mangó Gabriella

Dr. Mangó Gabriella szerint, amikor a hagyományos orvoslás már nem elég, a természetgyógyászat pedig még nem elég, akkor a kettőt ötvözve, összehangoltan kell elérni az egyetlen végcélt: a beteg gyógyulását.

vargosz4_jpg

vargosz2_jpg