MEM - Mozdulj az egészségedért mozgalom

A MEM üzenete

Mozdulj az Egészségedért Mozgalom!

A ZOOM Egyesület és a Gyöngyös-Mátra TDM mozgásra szólít az egészségedért, a civilizációs betegségek megelőzéséért!

A figyelem felhívása a következőkre:

• sport fontosságára
  •  az egészséges táplálkozásra
  •  az egészséges életszemléletre
  • az egészséges gondolkodásrs
  • A TESTI ÉS LELKI MÉREGTELENÍTÉSRE!

A mozgalom célja, hogy beilleszük a mindennapi életbe a mozgást. Ennek eszköze lehet akár a séta, az aerobik, a biciklizés, a futás, a gimnasztika, a spinning, a búvárkodás, vagy a hegymászás, tehát bármilyen mozgás!

A MEM fő célja, hogy felhívja afigyelmet a civilizációs betegségekre. A civilizációs betegségek „szövődményei” közismeretek: érszűkület, magas vérnyomás, túlsúly, reumatikus megbetegedések, stroke, infarktus, cukorbetegség. Ezek nagy részét meg lehet előzni mozgással, és a táplálkozásra való odafigyeléssel. De civilizációs betegség az egymástól való elidegenedést, s az emberek természettől való elszakadása is.

A MEM nem csupán mozgás, hanem mozgástudatosság! Minden MEM megmozduláson résztvevőnek tisztában kell lennie azzal, hogy az azon végzett mozgását a civilizációs betegségek megelőzésért teszi.

A rendezvényeken résztvevőknek, szórólapokat osztunk a civilizációs betegségekről. A MEM vállalja ismeretterjesztő írások, műsorok, figyelemfelkeltő megmozdulások propagálást is.

A MEM célként és eszközként tűzi ki a közösségek összekovácsolást, az iskolák-családok-hivatalok közelebb kerülését is, a családok összetartó erejének a hangsúlyozását!

Szeretnénk a jövőben még ilyen programot hirdetni nem csak Gyöngyös vonzáskörében, hanem több résztvevő civilszervezet által az ország több pontján. Szeretnénk a programokat párhuzamosan, ugyanazon a napon szervezni példaként álljon ez: MEM túra a Mátrában, s ehhez csatlakoznakSiófokon úszással, Pécsett kerékpározással, Szarvason lovaglással, Budapesten aerobicrendezvénnyel, Vácott fittnesszel…

Szívesen várjuk civilszervezetek, egyesületek jelentkezését, amennyiben egyetértenek a MEMcéljaival! Vegye fel velünk a kapcsolatot!