Missziónk

"Amire az emberi szem nem képes, azt megteszi az akarat!"

A ZOOM misszió

Felhívni a figyelmet a minden gyerekben ott szunnyadó tehetségre, az adni akarásra, az egymás felé való odafordulásra, az emberek emberként való megbecsülésére, függetlenül attól, hogy milyen családi háttérbe születtek, milyen betegségeket kaptak, milyen fogyatékossággal élnek s győznek le nap mint nap, a másként gondolkodás szabadságára, a pozitív életszemléletre. Az egymáshoz való közelítésre, a különbözőségeinkben rejlő egyformaságunkra.

Felhívni a figyelmet arra, hogy adni jó, s adni kell, hogy MINDENKINEK meg kell tanulnia adni a másiknak, s a legfontosabb, amit adhatunk, az az elfogadás.

Felhívni a figyelmet arra, hogy bármilyen fogyatékossággal, krónikus betegséggel is élnek a gyerekek, nem kell szégyellni, titkolni, elrejteni, béklyóként viselni a bajokból fakadó „másságot”, hanem büszkének lenni arra, hogy még ilyen körülmények között is gyerekek, emberek tudnak maradni, s meg akarják mutatni a társadalomnak, s maguknak is, hogy mit tudnak. Hogy nem az a mérce, hogy ki egészséges, ki fogyatékos és ki beteg, hanem az, amilyen felnőttek lesznek majd!

A ZOOM Egyesület céljai

1. Az Egészség, mint alapvető emberi érték figyelembevétele, értékbe helyezése. Az egészség megőrzése. A mozgás fontosságának felismertetése. Az alapvető pozitív emberi tulajdonságok (mások elfogadása, segítése, az adni akarás, az egymás iránti tisztelet, szeretet) megerősítése az emberekben. Betegcsoportok (pl. cukorbetegek) segítése.
  2. Az (1) pontban vázolt célok megvalósítása érdekében az Egyesület főbb tevékenységei:
    1. közösség-összekovácsoló sportrendezvények szervezése;
    2. az emberek egymással való kommunikációjának a segítése;
    3. „Fuss a cukor elől mozgalom” elindítása, mely a mozgás fontosságára, az egészséges életmódra, és a helyes táplálkozásra hívja fel a figyelmet.
    4. a cukorbetegséggel kapcsolatos minél szélesebb körű tájékoztatás, az időbeni kiszűrés érdekében (plakátok, nyomtatványok, szóróanyagok, ismeretterjesztő hirdetések feladása heti- és napilapokban, népnevelés, összejövetelek szervezése, előadások tartása, klubok létrehozása). Így, ezeken keresztül, az egészség megőrzése.
    5. cukorbeteg-megelőző állapotok időben történő felismerése, s a „megtaláltak” életmódváltásával a betegség kialakulásának elkerülése;
    6. elsősorban cukorbetegek, de más célcsoportnak is adományok gyűjtése;
    7. a beteg gyerekek táboroztatásának segítése, szervezése;
    8. iskolák és családok segítése (pl. rendezvények, táborozások) a közösségek összekovácsolásának érdekében;
    9. ismeretterjesztő kisfilmek készítése.
  3. Az Egyesület közvetlen politikai tevékenységet nem folytat, szervezete pártoktól független és azoknak anyagi támogatást nem nyújt.
"Nem az a mérce, hogy ki egészséges, s ki beteg, hanem az amilyen felnőttek lesznek majd. A legtöbb, amit az emberek egymásnak adhatnak, az az elfogadás!"

Cégkivonat